מעורר תיאבון?

עוררות ונטורופתיה

אנשים רבים סובלים מבעיות פוריות שונות לצד בעיות בתפקוד המיני ומתקשים להתגבר עליהן. רבים פונים לרפואה המודרנית בכל בעיה בריאותית ויש כאלה שפונים גם לרפואה האלטרנטיבית והטבעית בכדי לקבל מענה. את השיפור המיוחל בחיי האהבה שלכם תוכלו להביא גם בעזרת הרפואה הטבעית והנטורופתיה (מאכלים וצמחי מרפא) אשר מביאים לנו ידע עתיק שהולך ונרקם לידע מודרני המבוסס על מחקרים והבנת המנגנונים הפיזיולוגיים.

מאכלים המעוררים את הדמיון

ישנם מאכלים מסוימים הידועים כמעוררים אנרגטית, מאכלים המסייעים לעיכול קל ולצדם ישנם מאכלים המכילים מרכיבים חיוניים לשיפור וליצירת ההורמונים הרצויים. במידה ואתם סובלים מבעיות פוריות שונות, מומלץ להתחיל לצרוך מאכלים שיעוררו את ההורמונים בגופכם:

  • אבוקדו עשיר בויטמין E: בתרבויות שונות עץ האבוקדו נקרא "עץ האשכים". מראה הפרי אשר תלוי על ענפי העץ בהחלט מזכיר את צורתם. כמו כן, האבוקדו עשיר בויטמין E. ויטמין זה מכונה בשם "ויטמין הפוריות" ומשפר את התפקוד המיני והפוריות במגוון דרכים: הוא מעודד ומשפר את זרימת הדם לאיברי המין והרבייה, מאט תהליכי הזדקנות ומאריך חיי זרע וביציות, מאזן ותומך הורמונאלית ואף נקשר להתרוממות במצב הרוח ובחשק המיני.
     
  • בננה עשירה במגנזיום וויטמין B6: קשה לפספס את צורתה של הבננה. בנוסף, היא עשירה מאוד באשלגן ובויטמין B6 וברכיבים הכרחיים לייצור סרוטונין ושיפור מצב הרוח האחראיים גם על איזון הורמונאלי. חוסר בהם מתבטא בירידה במצב הרוח, באיכות ירודה של ביציות וזרע ופגיעה בחשק המיני.

מאכלים מעוררי חשק

ישנם מאכלים ממריצים אשר מומלץ לצרוך אותם לפני אימון, בעוד שלצדם יש מאכלים המסייעים לשינה טובה וכן מאכלים מחממים המשפרים ומעודדים זרימת דם לאיברים שונים ומסייעים לעורר את הגוף:

  • פלפל צ'ילי עשיר בקפסיאיצין: בואו נודה שאף אחד מאיתנו לא יכול להישאר אדיש לטעם העז שמביא עמו פלפל חריף, המוכר גם כצ'ילי. למעשה, רק המחשבה עליו מעבירה רעד בגוף וגורמת להתעוררות. טעמו החריף מגיע מחומר המכונה קפסאיצין אשר נקשר בחך לקולטנים השולחים אותות למוח שצרכנו מאכל חם וכתגובה לכך ישנה הפרשה של אנדורפינים ולעתים אפילו הזעה. אנדורפינים הם אותם החומרים אשר מופרשים בזמן פעילות גופנית ופעילות מינית ואלו וגורמים לנו להרגיש טוב. כמו כן, הקפסיאצין גורם להזרמת דם אל איברי הרבייה ומערכת השתן, מה שמזכיר את התהליך המתרחש בזמן עוררות מינית.
  • שורש ג'ינג'ר: גם ג'ינג'ר מסייע להזרמת הדם לאיברי הרבייה. בתרבות ההודית נהוג לשלב אותו בפורמולות צמחי מרפא לסובלים מאימפוטנציה. שימו לב, טעמו מאוד חזק ולכן לא כולם מתחברים.

  • מקלות ואבקת קינמון: הקינמון מביא עמו ארומה וטעם מאוד ייחודיים. קינמון ידוע כאחד התבלינים הקדומים אשר שימשו למטרות רפואיות שונות, ובעיקר להמרצה של זרימת הדם בפרט ולהרגשה טובה בכלל.

לקריאה נוספת:
שיפור פוריות הגבר באמצעות הרפואה הסינית
תרופה הומאופתית משוקולד
מלנכוליה בסתיו: תזונה נכונה, תוספים ופרחי באך
להצטרפות לניוזלטר של FoodsDictionary (בחינם)

מאכלים רומנטיים

  • שוקולד: הרגש גובר על ההגיון בכל הנוגע לשוקולד ולתשוקה. אבקת הקקאו עשירה במספר מרכיבי תזונה אשר מספיק משכנעים למה דווקא שוקולד הוא אחד המאכלים הרומנטיים שיש. השוקולד עשיר בפנתילאמין אשר בגופנו הוא מופרש (מוליך עצבי) בזמן שאנחנו מאוהבים, הוא עשיר גם באנאנדמיד הידוע כמוליך עצבי שגורם לנו לתחושת אושר ושמחה. השוקולד מכיל גם תאוברומין (ממשפחת הקופאין) אשר מעורר ומעלה את זרימת ולחץ הדם.

ומה לגבי צמחי מרפא?

ישנם צמחי מרפא מגוונים המסייעים להגברת האון והמיניות. את שורש המאקה ניתן לצרוך כתוסף תזונה, כמיצוי באבקה או כקפסולה. את האבקה ניתן להוסיף לשייקים. שורש המאקה ידוע מזה אלפי דורות בסגולותיו הרפואיות: מצד אחד הוא אדפטוגן מרגיע (מסייע להגביר את האדפטציה של הגוף, כלומר, תנגודת הגוף למצבי לחץ) ומצד שני הוא מחזק ומרומם. ברפואה המסורתית הוא כיכב בכל הנוגע לבעיות בתפקוד המיני ובחשק, לבעיות פוריות ואי איזון הורמונלי בקרב נשים וגברים כאחד. מחקרים רבים עוסקים בהשפעה של שורש המאקה על מערכת הרבייה אשר מראים עלייה בייצור הזרע, עלייה בחשק המיני ואפילו שיפור בתסמיני גיל המעבר.

לסיכום

מאכלים מסוימים נחשבים למעוררים מינית. ניהול נכון של אורחות החיים שלכם המכילים תפריט תזונה מאוזן ובריא לצד שילוב פעילות גופנית מתונה כחלק מהשגרה השבועית בהחלט יביא לשיפור בחשק, בתפקוד ובחיי המין שלכם. בכל הקשור לירידה בחשק המיני או בבעיות פוריות ניתן להיעזר בנטורופתיה וברפואה הטבעית.

הכותבת היא רעות בר לב, נטורופתית ומטפלת בצמחי מרפא ומייסדת שיטת BodyReset. אם זה הטוב ביותר של הטבע - זה הטוב ביותר עבורך. מזמינים אותך להתקשר לייעוץ אישי ללא עלות עם רעות  www.reutbarlev.com