עד כמה אתם אוהבים פטריות?
עד כמה אתם אוהבים פטריות?

אז מה הן פטריות?

הפטריות הן חלק מ"ממלכה" עצמאית (ממלכת הפטריות) וניתן למצוא כ- 100,000 סוגים שונים של פטריות ברחבי העולם. הפטריות הפופולאריות ביותר הן פטריות השמפיניון. הפטריות בכללותן דלות בקלוריות, שומן וכולסטרול, ורק מעצם עובדה זו נחשבות לבריאות וכמרכיב שיכול לסייע ולתרום לדיאטה נכונה. בנוסף, הן מכילות כמות מועטה של נתרן ועשירות בויטמינים ומינרלים שונים.

את הפטריות ניתן למצוא בסביבות מחיה רבות, ובעיקר היכן שקיימת לחות. הן למעשה "טפילים" מכיוון שהן חיות על גבי "מישהו חי". הנבגים שלהן מתפזרים באוויר ובקרקע, ובכך הם מחפשים את המקום האידיאלי להתפתח עליו (שוב, במקום לח ורטוב בדרך כלל).

סוגי הפטריות הפופולאריים

  • פטריות שמפיניון: את פטריות השמפיניון ניתן למצוא טריות וגם בקופסאות שימורים (עדיף כמובן תמיד לצרוך אותן טריות לדעתנו, על אף חיי המדף הקצרים שלהן). הן זמינות לרכישה כמעט בכל סופר, קטנות יחסית וטעמן אהוב.
  • פטריות פורטובלו: פטריות הנחשבות לבשרניות יותר (טבעוניים עושים בה שימוש כתחליף לבשר בעל האש), ונחשבות לאהובות מאוד גם כן בישראל.
  • פטריות שיטאקי: בטוח שמעתם את השם הזה אם אתם אוהבים סושי... פטריות השיטאקי מגיעות אלינו מהמזרח (פטריות אסיאתיות), היא בריאה מאוד ומתאימה מאוד לשילוב בתבשילים חמים.
  • פטריות יער: פטריות יפות מראה בעלות מרקם קטיפתי יוצא דופן המקנה לה את ייחודיותה.

היכנסו: ערך תזונתי של פטריות.

גידול פטריות

ישנן מספר חברות לגידול פטריות בישראל, והדבר נעשה באמצעות חדרי חממה בבתי גידול מבוקרים. הפטריות זקוקות ל"קומפוסט" - מצע הגידול שלהן. הפטריות במעקב לכל אורך בתהליך בחדרי הגידול, משקים ואתן בכמויות מדודות וכשהן מגיעות לשיאן קוטפים אותן ידנית. הידעתם? הפטריות מכפילות את גודלן בכל 24 שעות, גם לאחר קטיפתן הן ממשיכות להתפתח.

מבחר מתכונים עם פטריות

כפי שציינו, מעבר ליתרונות הבריאותיים והתזונתיים של הפטריות - הן נחשבות גם למעדן אמיתי איתו ניתן להכין מבחר מאכלים מנצחים. להלן רשימה חלקית אך מכובדת של מתכוני פטריות שכדאי לכם לאמץ:

לפניכם סרטון המסביר בקצרה על פטריות באופן כללי:

אהבתם? הקליקו לעוד מתכונים עם פטריות ואל תשכחו לגוון קצת בסוגי הפטריות שאתם עושים בהן שימוש מדי פעם (:
צוות האתר.

עדיין לא חברים שלנו? הצטרפו אלינו לניוזלטר לקבלת עדכונים על מתכונים וכתבות!