לא נמאס לכם מדיאטות כל הזמן?
לא נמאס לכם מדיאטות כל הזמן?

אלה החדשות הרעות, אבל יש גם חדשות טובות...

זה קל להסיר את השומן העודף, ולסיים עם עולם הדיאטות, וכל זה במקביל להנאה שלכם מהאוכל. זה די דומה לקסם. כשרואים אותו, זה נראה קשה ומסובך בטירוף, אבל כשמגלים לך איך עושים את הקסם הזה, אז פתאום זה נראה כל כך קל עד כדי מגוחך. אותו הדבר עם דיאטה. לפני שאסביר לכם איך ליישם את עקרונות "הדיאטה האחרונה" שלכם, זה קריטי להבין משפט שהרבה אנשים ירימו גבה לגביו: "בשביל לקבל את המראה הכי טוב שהיה לך בכל שנות חייך, את חייבת דיאטה.

דיאטה הכרחית בשביל לקבל מראה חטוב יותר?

כנראה שכן. בוודאות שכן. אבל לא הדיאטה בשיטה המוכרת. לא זאת שאתם מרעיבים את עצמכם, סובלים מתפריטי רעב דלילים, חייבים להוסיף שעות על גבי שעות של אימונים, וכל זה רק בשביל להוריד 2-3 קג ולהעלות אותם בחזרה אחרי כמה ימים. אנחנו ממליצים על דיאטה שכוללת את המזונות שאתם אוהבים, כזאת שמפעילה את ההורמונים האחראיים לשריפת השומן, ששורפת שומן ולא שריר וגורמת לכל 1 קג להיראות כאילו ירדו 2 ק"ג... מה הכי חשוב? דיאטה שעושים אותה בפעם האחרונה, וזהו. אחרי זה שומרים על התוצאה בקלות ובחיוך. זאת מבחינתי ההגדרה לדיאטה. עכשיו, יש 5 טעויות הרסניות שכל אדם עושה כשהוא מנסה לעשות את הדיאטה האחרונה שלו, אלה הן הסיבות ש- 95% ממדינת ישראל עשו, עושים ויעשו דיאטה כלשהי, וייכשלו בה...

היכנסו בנוסף:
גברים! 5 טיפים איך להיפטר מהכרס
כמה פרוסות לחם מותר לאכול בדיאטה?
7 דרכים להביס את האכילה הרגשית
הצטרפות אל הניוזלטר של FoodsDictionary (בחינם)

טעות מס' 1: חוסר התייחסות ל- 4 הימים הראשונים

סקר מקיף שערכנו (שכלל יותר מ- 1,000 לקוחות) מצא ש- 18.2% מהאנשים מפסיקים את הדיאטה שלהם במהלך ארבעת הימים הראשונים. זה נתון די מטורף, אבל לא כל כך מפתיע. הסיבה שזה קורה היא פשוטה: הפעולות בימים הראשונים הם קריטים. חייבים לדאוג לשלב חלבונים איכותיים, תבלינים ספציפיים ואולי אחד הדברים הכי חשובים: אנשים מפסיקים לאכול שומן ומאכלים בעלי אחוז שומן יותר גבוה. זו טעות קריטית.

טעות מס' 2: אתם ברוגז עם הורמונים קריטיים לתהליך החיטוב

נשמע מוזר, אני יודע, אבל זה אחד הכלים הכי חשובים שיעשו את מהלך ה- "10x" שלכם - זו בעצם פעולה אחת שאם כל אדם יעשה אותה, הוא יקבל תוצאות פי 10 יותר טובות ממה שקיבל עד היום, ואחת הדרכים שהלקוחות של הדיאטה האחרונה מייצרים מהלך כזה היא בעזרת שחרור "הורמוני החיטוב" שלך. הנה 2 הורמונים שהכרחיים לתהליך, בשביל שזאת תהיה הדיאטה האחרונה שלכם: קטכלומין + לפטין. שניהם קריטיים, אבל אני רוצה להתרכז בלפטין, יש משהו אחד שאף אחד לא מספר לכם...

טעות מס' 3: לא מכירים את בעיית הלפטין

הלפטין זה הורמון ראשי במשחק הדיאטה והשמירה על המשקל לאורך זמן. יש המון דרכים "לשחק איתו", אבל דרך אחת שתעזור לכם במיידית היא הפחתה של רמות האינסולין. ברגע שנפחית את רמות האינסולין יהיה אפשר לנצל יותר את הורמון הלפטין למטרות חיטוב. טיפ של מקצוענים: דרך מעולה להפחית את רמות האינסולין היא להחליף מנת פחמימה אחת במנת חלבון. למשל, 2 פרוסות לחם ב- 2 כפות גבינה לבנה.

טעות מס' 4: ה- waze שלכם מקולקל...

הנה טעות אחת שרק אם נשפר אותה - שינינו את כללי המשחק. רוב האנשים מחפשים לרדת במשקל, כשהמטרה שלכם צריכה להיות אחרת לגמרי. המטרה שלכם צריכה להתמקד בירידה בהיקפים ובאחוזי השומן. תבינו, אפשר לרדת 10 קג ולקבל תוצאה של גוף רופס, עור עודף, חוסר אנרגיה ואחוז שומן גבוה. מצד שני, אפשר לרדת 3 קג, אבל להיראות חטובים, אנרגטיים ומאושרים, וראיתי את זה קורה שוב ושוב. אחת הסיבות שזה קורה היא שאנחנו לא מכניסים מספיק קלוריות לגוף שלנו. איך יודעים האם כמות הקלוריות שאנחנו מכניסים לגוף שלנו היא מותאמת אלינו? פשוט. אם מרגישים רעב, עייפות ועצבנות רוב היום - חייבים לעלות 200 קלוריות במיידית, ולבדוק את התגובה בתוך 10 ימים. טיפ של מקצוענים: ה- 200 קלוריות צריכות להגיע מפחמימות איכותיות כמו אדממה, פירות, קיטניות, שיבולת שועל וכדומה. זה מוביל אותי לטעות מס' 5 שגם אתם כנראה עושים, על בסיס קבוע

טעות מס' 5: להפסיק לאכול סלט

תבינו, סלט אחד לא יהפוך אתכם לביונסה או בראד פיט, ופיצה אחת לא תהפוך אתכם לבעלי עודף משקל. זו אחת הסיבות שהמון דיאטות נכשלות. זו אחת הסיבות שהמון אנשים סובלים בתהליך. זו אחת הסיבות שבתוכנית הדיאטה האחרונה אחוז ההצלחה הוא מהגבוהים בעולם. למה? כי אתם חיייבים להינות מהאוכל שלכם. אסור לבסס את התזונה על מזונות שאנחנו שונאים. חשוב לדאוג שיהיו לכם בתפריט מזונות טעימים, כאלה שמתאימים להעדפות שלכם, וכאלה שאפשר לחיות איתם.

לסיכום

כולנו עושים טעויות, בכל תהליך יש מגוון רחב של טעויות, ואין עם זה בעיה. הבעיה מתחילה להיות כשהטעויות הן בסיסיות וכאלה שפוגעות בבריאות. אחת הדרכים הכי טובות להצליח בכל תחום, היא ליצור תהליך שמבוסס על כמה שפחות טעויות. הימנעות והפחתה של טעויות הבסיס שראיתם למעלה תוביל להצלחה גבוהה יותר בתהליך החיטוב באופן מיידי.

הכותב הוא ג‘ניה רומסקי, "מאמן הדיאטות הלאומי" ויוצר התוכנית "הדיאטה האחרונה" ו"דיאטת החירום". הצטרפו אל עמוד הפייסבוק של ג'ניה רומסקי.