חיתוך אבטיח: סכין החיתוך צריכה להיות חדה וארוכה
חיתוך אבטיח: סכין החיתוך צריכה להיות חדה וארוכה

הטכניקה הפופולארית והמוכרת

השיטה המוכרת ביותר היא לחצות את האבטיח קודם כל לשני חלקים, לאחר מכן כל חלק לחצות גם כן לשני חלקים ולאחר מכן שוב כל חלק לעוד שני חלקים (למרות שניתן לוותר על הפעם האחרונה, תלוי באיזה חיתוך מעוניינים). לאחר מכן, תוכלו לחתוך כל פלח למעין משולשים (עם הקליפה) - מנה אישית לכל אחד. בסרטון שלפניכם תוכלו לצפות איך לחתוך אבטיח בצורה הזו, וגם 2 דרכים נוספות להגשה מעניינת (על פלח האבטיח + אבטיח על מקל).

הטכניקה החדשה: קודם כל להסיר את כל הקליפה

זו טכניקה שאם לא מיומנים בה מספיק - סביר להניח שתבזבזו הרבה מ"בשר האבטיח". בשיטה הזו קודם כל נפטרים מכל הקליפה. תחילה, חותכים את שתי הקצוות כדי שנוכל להעמיד את האבטיח על משטח העבודה. בשלב זה, באמצעות סכין חדה וארוכה כמובן, מסירים את הקליפה והחלק הלבן של האבטיח בזהירות מכל הכיוונים. מה שנקבל הוא למעשה כדור אדום, עסיסי וטעים ללא קליפה - אותו נוכל לחתוך איך שאנחנו רוצים למעשה. הנה סרטון שממחיש את חיתוך האבטיח באופן הזה:

פורס אבטיח - יש דבר כזה

אביזר נהדר שמקל על מלאכת פריסת האבטיח ומסייע לחתוך את האבטיח לפרוסות גדולות ועסיסיות. ניתן למצוא בחנויות הגאג'טים השונים.

להפתיע את האורחים עם משהו מיוחד

צורת הגשה מאוד מיוחדת שאנחנו אוהבים היא כדורי אבטיח (בדרך כלל משולב עם מלון), כשבעזרת כף פריזיאן יוצרים את הכדורים. בנוסף, מאוד אהבנו את הסרטון הבא - עושה רושם גדול על האורחים שלא מבינים איך האבטיח יוצא כך ועוד כל כך חלק. הרבה עבודה אמנם, אבל אם בא לכם להכין משהו קצת מדליק אז זה בהחלט מה שאתם צריכים להכין. מתאים מאוד לאירועי בריכה אגב (:

איך אתם אוהבים את האבטיח שלכם? באיזו צורת הגשה? והאם יש לכם טכניקה נוספת לחיתוך אבטיח? שתפו אותנו בתגובות ואולי נוסיף את הטכניקה שלכם כאן לכתבה. אגב, ממליצים לכם להציץ גם בלינקים הבאים:

בהצלחה,
צוות האתר.

וואו! איזו הגשה מגרה של כדורי אבטיח ומלון (:
וואו! איזו הגשה מגרה של כדורי אבטיח ומלון (: