דעו שאתם מטופלים על ידי איש מקצוע מוסמך בלבד!
דעו שאתם מטופלים על ידי איש מקצוע מוסמך בלבד!

פנו רק למי שבאמת מוסמך

ישנם רבים שמפרסמים את עצמם כ"מומחי תזונה" באינטרנט וברשתות החברתיות, ומציעים שיטות מהירות לירידה במשקל ופתרונות תזונתיים לבעיות בריאותיות שונות. במקרים רבים, הכשרתם של "מומחים" מעין אלו אינה מספקת (אם בכלל הוכשרו) וחלקם עלולים לגרום נזקים בריאותיים למטופליהם. איך נזהרים מחוסר מקצועיות? למי כדאי לפנות כדי לקבל טיפול תזונתי? והאם המדינה מנסה להגן על בריאות הציבור? נראה שהמינימום ההכרחי לכל אדם שפונה לייעוץ/טיפול תזונתי הוא לבדוק את הכשרתם של המטפלים לפני שהוא מפקיד בידיהם את בריאותו. לצערנו, ישנם מטפלים המתהדרים בתעודות סיום לימודים של מוסדות שאינם מוכרים ע"י המועצה להשכלה גבוהה. חשוב להבין שאנשים אלו מתערבים בבריאות המטופלים ועלולים לגרום לנזקים בריאותיים ממשיים. המקצועות הטיפוליים דורשים הסמכה ארוכה לפני קבלת הרישיון לטפל באוכלוסיות שונות. תזונאי מוסמך צריך לעבור מסלול אקדמי של 3 שנים באחת מהאוניברסיטאות או המכללות המוכרות על ידי המועצה להשכלה גבוהה ולקבל תואר ראשון במדעי התזונה. בנוסף, טרם הסמכתו התזונאי צריך לעבור הכשרה קלינית (סטאז') במוסדות הבריאות, ולגשת למבחן ממשלתי. רק לאחר סיום התהליך הכולל לימודים, התנסות ומבחן ממשלתי תוענק תעודה לעיסוק כדיאטן על ידי משרד הבריאות.

הציבור מתבקש להיות עירני

משרד הבריאות מכיר בתופעה הגוברת של "מומחי תזונה" שקיבלו תארים ותעודות שאינם מקובלים על ידי המועצה להשכלה גבוהה או מטפלים באוכלוסיות שונות ללא הכשרה. בתגובה העביר משרד הבריאות חוק בכנסת שמטרתו לקבוע מי רשאי להעניק טיפולים וייעוץ תזונתי לאוכלוסיות שונות. לצערנו, לא מוגדר בחוק מי אינם רשאים לטפל תזונתית, מה שמאפשר לאותם המטפלים הלא-מוכרים לעסוק בטיפול תזונתי. אי לכך, כדאי שהצרכנים עצמם יהיו מודעים למצב, ויבקשו לראות את האישור עסוק במקצוע מטעם משרד הבריאות. שיטה טובה לזהות חלק מאותם "מומחים" לא מוסמכים, היא באמצעות עירנות ותשומת לב להבטחות גדולות מדי כמו "תיקחו את הכדורים שלנו ותרדו במשקל בלי דיאטה ופעילות גופנית", או "ירידה מובטחת של 10 קילוגרם במהירות בשיטה מהפכנית" (גם אם זה היה מתקיים, זה לא בריא וברור שלא יכול להיות שכולם יירדו במשקל אותו מספר קילוגרמים) וכדומה. מעבר לכך, גם אם טיפול כזה יביא לתוצאות כלפי חוץ, הוא עלול להיות מאוד לא בריא ואף מסוכן. פעמים רבות אנשים שירדו במשקל מחלקים גם הם עצות תזונתיות שגויות ואף מזיקות לסביבתם, מה שמקשה על יצירת בידול בין מומחים מוסמכים לבין מייעצים אחרים.

הקליקו בנוסף:
סיבים תזונתיים: כמות מומלצת לצריכה ומידע כללי
תמרים: יתרונות בריאותיים שכדאי להכיר
חיפוש דיאטנית קלינית
אפליקציית "מנתח המתכונים" (חישוב ערך תזונתי אוטומטי למתכון)

תוודאו שבחרתם באיש המקצוע המקצועי ביותר

אם החלטתם לעשות מהלך שבסופו אתם מתכוונים לאמץ אורח חיים בריא, או שנסיבות רפואיות הובילו אתכם להיוועץ בגורם מקצועי להכוונה תזונתית מותאמת אישית, שימו לב שבחרתם בדיאטן/ית קליני/ת מוסמך בלבד, שעבר את כל מסלול ההכשרה, שכולל לימודים אקדמיים באוניברסיטאות ומכללות המוכרות על ידי ע"י המועצה להשכלה גבוהה, דרך ההכשרה המקצועית במוסדות הבריאות (סטאז') ולבסוף הצלחה במבחן ממשלתי והכרה על ידי משרד הבריאות. לימודי מדעי התזונה מרתקים ומאפשרים להבין מה הן העקרונות התזונתיים של הבריאות והם מתבססים על ידע ומחקר מדעיים. בין המקצועות הנלמדים: מתמטיקה, פיזיקה, ביוכימיה וביולוגיה מולקולרית, אנטומיה ופיזיולוגיה, פרמקולוגיה (מדעי התרופות), תזונת ילדים ומבוגרים, ועוד. בנוסף, סטודנטים למדעי התזונה לומדים לקרוא ולהבין בדיקות דם, לטפל בהשמנה ובהפרעות אכילה, להבין מחקרים קליניים ולהתאים תוספי תזונה, ויטמינים ומינרלים לכל אדם. מאחר והעבודה הטיפולית דורשת רגישות רבה, הושם דגש על ליווי המטופלים גם ברמה האישית והרגשית.

הכותבת היא ד"ר אולגה רז, תזונאית קלינית ומרצה בכירה במחלקה למדעי התזונה באוניברסיטת אריאל.

למידע נוסף על לימודי מדעי התזונה באוניברסיטת אריאל:
https://www.ariel.ac.il/university/minisite/health/nutrition