קרפצ'יו שייטל עם חומץ בלסמי - הגשה נאה על הצלחת
קרפצ'יו שייטל עם חומץ בלסמי - הגשה נאה על הצלחת

התפריט והמנות שהוזמנו

המלצר, שתפקידו להכין חלק מהמנות, הגיש לי תפריט שהיה מגוון מטאפסים קטנים, כריכים מג'בטות ועד מנות עיקריות חמות ומיוחדות. לפתיחה, הזמנתי קרפצ'יו שייטל עם רוטב בלסמי, מלח ים אטלנטי ופרמזן, ומעל הכל פוזרו בשפע עלי רוקט שבנוסף, תרמו לססגוניות המנה. ליד המנה הוגשה פוקאצ'ה ולצידה שתי צלוחיות עם שמן זית וזעתר לטבילה.
בנוסף, הזמנתי טאפס חם של ניוקי לה-רומנה שהכיל ארטישוק רומנה, רוטב בשמל עיזים ועגבניית שרי אדומה ועסיסית שהונחה מעל.

לאחר התייעצות עם המלצר, הזמנתי למנה עיקרית קציצות סרטנים על צ'אודר תירס - תבשיל גרעיני תירס וג'ינג'ר, עם חלמון ביצה קשה שהונח בצד המנה. השתכנעתי להזמין את המנה משום שנשמעה מיוחדת, למרות שהוסבר לי שזו מנה קטנה, יחסית, ויש להניח שהקציצות לא ישביעו אותי. עם ארוחה נינוחה שכזאת, הזמנתי כוס יין אדום יבש אשר השתלב בטעמו עם כל מנה ומנה.

ההתרשמות

מנת הקרפצ'יו נראתה יפה בשילוב צבעי הבשר ועלי הרוקט הירוקים, אך לצערי הקרפצ'יו היה טפל בטעמו. קרפצ'יו עשוי בדרך כלל מבשר בקר אך במקרה זה, המנה הוכנה מבשר שייטל שטעמו טפל מטבעו והתיבול לא היה דיו כדי שהטעם יגיע לרמה הנכונה.

הגשת הפוקאצ'ה עם טבילה בשמן ובזעתר הייתה רעיון נחמד. הזכיר לי את הבייגלה עם השומשום והזעתר שניתן בנפרד, הנמכר בעיר העתיקה בירושלים אך כאן, כמובן, הפוקאצ'ה הוכנה בשדרוג קולינארי - חמה, פריכה ואוורירית.

הניוקי, לכשעצמו, היה תפל בטעמו. יחד עם זאת, מכלול המנה שכללה את רוטב הבשמל והארטישוק החצוי לשניים שבושל במידה הנכונה, השתלבו אחד עם השני, שדרגו את טעם המנה ונטרלו את תפלות הניוקי.

קציצות הסרטנים נראו דומות לבשר הודו, אך בטעמן היו עדינות ועסיסיות, שכן בשר סרטנים ידוע בטעמו העדין ושילוב של הקציצות בחלמון הביצה, הביא את המנה לטעמו המיוחד.

קציצות הסרטנים עם חלמון הביצה
קציצות הסרטנים עם חלמון הביצה

 

האווירה והשירות

בעת שהגעתי לא היו הרבה סועדים מסיבת שעת הערב המוקדמת, אך במהלך הארוחה החל המקום להתמלא בסועדים. המנות הוגשו בהפרשי זמן אחת מהשנייה ולצערי, נאלצתי להמתין זמן רב למנה העיקרית. למרות זאת, עלי לציין, כי השירות הניתן ב"ויינברג טאפס בר" הוא שירות טוב: לאחר שלגמתי מהיין וטעמו לא מצא חן בעיני הוחלף היין באחר, ולזה אני קורא - שירות טוב.

המחיר

הפוקאצ'ה הוגשה על חשבון הבית. מחיר הקרפצ'יו 39 ₪, ניוקי לה רומנה 32 , עלות קציצות סרטנים 51 ₪ וכוס יין אדום 39 ₪. סך הכל עלות הארוחה ליחיד 161 ₪.

כתובת המסעדה: בן יהודה 106, תל אביב.
טלפון להזמנות: 057-9439030.

נכתב על ידי עודד מלך, מבקר מסעדות.
אל דף הפייסבוק של עודד: www.facebook.com/OM1973

בואו לקרוא ביקורות נוספות של עודד:

בירה וטאפאס: Porter & Sons
עודד מבקר: מסעדת יפו-תל אביב
רוקח ים: נמל יפו הישן