מנת השחיתות שמספיקה גם לשלושה אנשים
מנת השחיתות שמספיקה גם לשלושה אנשים

האווירה

חברי דוד ואני הגענו למסעדה בשעה שהייתה עדיין ריקה מאדם. ברקע התנגנה מוסיקת רוק שהחזירה אותנו לנעורינו. לצידי השולחנות הונחו ארגזי ירקות טריים ולפני דלת המטבח - ארגז ובו קרח שמעליו הונחו הדגים הטריים, שהוגשו ללקוחות לאחר בישול או צלייה.

המנות שהוזמנו

משהונחו על שולחננו דברי הפתיחה, עלה חיוך על פנינו. על השולחן הונחו שלוש פרוסות לחם בתוך שקית קרטון, רוטב פלפלים בצלוחית וקמצוץ זעתר, שגם הוא הונח בתוך עיתון. בהגשה מיוחדת ועממית זו לא נתקלנו באף מקום שביקרנו בו עד היום. מצדיק חיוך? לאחר עיון בתפריט, התרשמנו ממנת פתיחה מיוחדת שגרמה לנו התרגשות לפני הטעימה: פלאפל שרימפס בטחינה, חציל קלוי ופלפל ירוק חריף. בצל ירוק בשלמותו הושם מעל הכל. מנת פתיח נוספת שהזמנו הייתה מ"המיוחדים" בהמלצת המלצר - בוריק בשר סרטנים ורוטב מיונית פלפלים לצד המנה.

לאחר התלבטות, הזמנו את המנה "המושחתת", המוגשת לשולחן על מגש חם ומכילה פלטת בשרים חמים: פיקאניה, שייטל, שקדי עגל בקטנה, נתח קצבים, מרגז ובסלה בהדונס. מאחר שהיו חסרים שקדי עגל בערב זה נמסר, כי יגישו במקומם נתחי אנטריקוט. הסתפקנו במנה עיקרית אחת מאחר והיא עשירה במיוחד ומספיקה לשניים ואפילו לשלושה סועדים.

למנה אחרונה הזמנו בוואריה פרי עונתית, שבנוסף לשפע הפירות הכילה פיסטוקים ושערות קדאיף. חיוך על פנינו עלה בשנית, מאחר והמנה הוגשה בתוך תבנית כסף חד-פעמית, שהזכירה את אופן הגשת הפתיח. לשתייה הזמנו שתי כוסות יין אדום יבש, המתאים לכמות נכבדת של בשר ומתיקות לאחר מכן.

מנת הבוואריה שהוגשה בתבנית חד פעמית!
מנת הבוואריה שהוגשה בתבנית חד פעמית!

ההתרשמות

פלאפל השרימפס טוגן בשמן עמוק, הוגש חם והיה קריספי. רעיון שילוב הפלאפל עם הטחינה, החציל הקלוי והפלפל החריף, היה מאוד חביב. טעימה מכדור פלאפל השרימפס יחד עם תוספות אלה, היווה שילוב טעם שונה שלא הכרנו קודם לכן וגרם לרצון לטעום שוב. הוכחה להנאתנו הייתה, כי לצערנו, הוגשו שלושה כדורים בלבד ולא הסתפקנו בכך. אני חייב לציין, כי טבילת חתיכת לחם בטחינה בשילוב החציל הקלוי וביס מהפלפל החריף, החזירו אותי שנים אחורה - הביתה.

מנת בוריק הסרטנים הייתה גם היא מנה ייחודית למקום. בשר הסרטנים נחשב לבשר עדין במיוחד, אך לצערנו, טעמו הורגש והודגש רק עם טבילת הבוריק במיונית הפלפלים. המתנו בסבלנות למנה ה"מושחתת", כאשר בינתיים המסעדה התמלאה בסועדים והמוסיקה המשיכה להתנגן ברקע. בהתקרב המלצר עם המנה, ריח הבשר התנדף בחלל המסעדה ובלוטות הטעם פעלו במרץ. הרגשנו במבטים זרועי הקנאה של הסועדים האחרים. המגש החם הונח על השולחן והתחלנו בניחוש מקור כל נתח, אך זה לא היה זמן לניחושים. עבודה רבה המתינה לנו. היה קשה לסיים את האכילה בגלל כמות הבשר העשירה. זו באמת הייתה שחיתות של מנה. יחד עם זאת, הבשר המשיך להיצלות על המגש החם והפך למידת עשייה גבוהה יותר, בעוד שאנו, כחובבי בשר, אוהבים מידת עשייה "מדיום-רר".

לאחר אכילת הבשר בכמותו המופרזת, הרגשנו חובה למשהו קליל ומתוק. מנת הבוואריה הייתה במקומה ואפילו גדולה מהצפוי. הענבים והפיסטוקים במנה היו בשפע ונאכלו בכל ביס - ענב ופיסטוק יחד. לאחר סיום הפירות, הרגשנו צורך בענבים נוספים, אך טעינו. טעם הבוואריה היה מתקתק ואוורירי ולא היה צורך בפרי נוסף. הוכחה לכך, החזרנו תבנית נקייה וללא כל פירור. קינחנו בלגימת יין אחרונה לסיום הארוחה ולנטרול המתיקות מהוושט.

המחיר

הלחם הלבן והזעתר הוגש על חשבון הבית. מחיר פלאפל שרימפס 49 ₪, בוריק הסרטנים 55 ₪, מנה "מושחתת" זוגית 169 ₪, בוואריה 34 ₪ ושתי כוסות יין 26 ₪ לכוס. סך הכל ארוחה לשניים עלתה 359 ₪.

נכתב ע"י עודד מלך, מבקר מסעדות.
אל דף הפייסבוק של עודד: www.facebook.com/OM1973

ביקורות נוספות של עודד:
עודד מבקר: הרפסודיה הרומנית
עודד מבקר: מסעדת פאשה בתל אביב
המסעדה היוקרתית "מוסקט"
גדרה 26: מה אוכלים שם?