מנת הקלאמרי על מצע עלי חסה
מנת הקלאמרי על מצע עלי חסה

המקום

לאחר שהגענו למסעדה, הופנינו פנימה על ידי המארחת לאחד החדרים וישבנו בפינה שהתאימה לזוג - מבודדת ורומנטית. המסעדה מחולקת לחדרים, כאשר בכל חדר מוסבים שולחנות לאורך. השולחנות מכוסות במפות. על חלקם מפה לבנה, ראנר צבעוני באמצע השולחן הערוך בכלים לבנים, גביעי יין ונרות דולקים. הכל מוכן בהמתנה לסועדים.

המנות שהוזמנו

התפריט היה פשוט למדי ולא גרם להתלבטויות בהחלטה. למנות ראשונות הזמנו קלאמרי על מצע של עלי חסה שהוגש בקערת מחבת, לצידו פלח לימון וצלוחית מיונית, וכן הוזמנה מנת מרק ים המכיל קלאמרי ושרימפסים, בקישוט עלי פטרוזיליה המפוזרים מעל.

על המנות העיקריות הוחלט ללא היסוס, שכן רצוננו היה לאכול מנה בשרית. הזמנו מנת צלעות טלה שלצידן הוגש צ'יפס פריך ומנת סטייק פילה בתוספת מחית תפוחי אדמה וסלק, שכמובן צבעו היה סגול בוהק. עבור שתי המנות הוגש רוטב איולי.

ישנה מנת קינוח שאין סיכוי, הקל שבקלות, שאוותר עליה. על כן, למנה האחרונה הזמנו קרם ברולה, שמעליו סוכר צרוב, ולצד המנה הוגשה קערית קטנה עם רוטב פטל. הוזמן קינוח נוסף של מנת מלבי חלבי המקושט בשבבי אגוזים וזילוף פטל לקישוט הצלחת.
כמו כן, הרשינו לעצמינו להתפנק בשתי כוסות יין במהלך הארוחה.

ההתרשמות

כמסעדה הנמצאת על חוף הים לקחנו בחשבון שתתמחה בדגים ופירות ים ואכן, במנות אלו לא התאכזבנו. הקלאמרי היה טרי ובכל נגיסה בו הורגשה הקריספיות מהטיגון העמוק והצמיגות המתאימה בתוכו. כאשר קערת מרק הים הונחה על השולחן, הרחנו את ריחו הנפלא של המרק שהזכיר את ריח הים ביום חורפי סוער המדיף מליחות. ואכן, טעמו לא אכזב. הוא היה חם ומתובל היטב.

המרק שהזכיר לנו את הים ביום סוער
המרק שהזכיר לנו את הים ביום סוער

לעומת זאת, התאכזבנו מהמנות הבשריות. שתי חתיכות סטייק הפילה הקטנות וארבעת צלעות הטלה הגדולות היו תפלים בטעמם וצמיגים בלעיסתם. חתיכות הצ'יפס היו גדולות ועבות מדי, לדעתי, וטוגנו בשמן עמוק. למרות גודלן, הן היו פריכות וטעימות. שילוב מחית תפוחי אדמה עם סלק היה מושלם, הן במרקם והן בטעם. אמנם מוזר ביותר לקבל פירה שצבעו אדום בוהק, אך לאחר שטעמנו ממנו, במעט הסתייגויות והשלמה עם צבעו, מצאנו אותו טעים. למרות שהתוספות למנות הבשריות היו טעימות, הורגש שהתמחות המסעדה היא במאכלי ים.

קרם הברולה היה מתוק מדי והסוכר הצרוב מעליו הוסיף למתיקותו. לדעתנו, קערית רוטב הפטל שהוגשה לצידו היתה מיותרת לגמרי, הרי ידוע כי כל המוסיף גורע. המלבי, שהיה עדין בטעמו, איזן את מתיקות קרם הברולה.

המחיר

עבור הקלאמרי - 37 ₪, מרק הים - 35 ₪, סטייק הפילה והתוספת - 117 ₪, צלעות טלה והתוספת - 120 ₪, קרם הברולה - 34 ₪, המלבי - 33 ₪, עבור כל כוס יין שילמנו 35 ₪. סך כל עבור הארוחה שילמנו 446 ₪.

נכתב ע"י עודד מלך, מבקר מסעדות.

כתובת: כיכר קדומים 6, יפו העתיקה, תל אביב-יפו.
טלפון: 03-5244445.

ביקורות על מסעדות נוספות:
עודד מבקר: הרפסודיה הרומנית
עודד מבקר: מסעדת פאשה בתל אביב
עודד מבקר: מסעדת פיש