חומוס אסלי עם שמן זית ופטרוזיליה
חומוס אסלי עם שמן זית ופטרוזיליה

המסעדה קיימת מעל לכ- 20 שנה ונמצאת ליד נמל תל אביב. היא פתוחה 24 שעות ביממה, להוציא כמה ימים בשנה. יש אפשרות לשבת בפנים החומוסייה או בחוץ, שכן בעונת החורף מקום הישיבה בחוץ מקורה. החלטנו לשבת בחוץ, להתבונן תוך כדי אכילה בעוברים ושבים וליהנות מהדינאמיקה של הסביבה.
ואם להזכיר נוסטלגיה, המקום נוסטלגי עבורי, שכן הייתי פוקד אותו בבוקר יום שבת בשעות המוקדמות, לאחר הבילוי, ומתרווח עם חומוס כמו שאני אוהב.

המנות שהוזמנו

לאחר שהתמקמנו, הוגשו לשולחן צלוחיות עם מלפפונים חמוצים חתוכים, פלפלים חריפים, וכן סחוג אדום וסחוג ירוק. שי הזמין מנת חומוס עם טחינה ומעליה גרגירי חומוס בשלמותם. מעל הגרגירים הוזלף שמן זית ופוזרה פטרוזיליה קצוצה בנדיבות.

המנה הנוסטלגית הקבועה שלי היא חומוס וטחינה בשמן זית ופטרוזיליה בשפע. בנוסף, הזמנו מנת פלאפל אחת לשנינו. עם המנות הוגשו פיתות טריות וחמות. לשתיה הוזמנה עבור כל אחד פחית קולה.

ההתרשמות

מנת החומוס של המקום שונה ממנת חומוס ערבי טיפוסי. חומוס ערבי טחון גס ומורגשים בו הגרגירים. החומוס שאכלנו חלק במרקמו ואינו מתיישב ומכביד בבטן לאחר אכילתו. גרגירי החומוס הפזורים מעל בשלמותם, היו חמים וטריים, כי הוצאו ישר מסיר הבישול האיטי. נהניתי מכל טבילת פיסת פיתה, נאמר ניגוב, במנת החומוס ואכילתה. טעמו היה עדין, תיבולו במידה והתחלק לו ישירות לאחר שהפעיל את בלוטות הטעם להנאתנו השלמה. הפלאפל הגיע טרי, חם ופריך ישר מהטיגון. למרות שהוגשו רק ארבע כדורי פלאפל לא הורגש צורך במנה נוספת, שכן התענוג היה לטבול את כדור הפלאפל בחומוס עם שמן הזית, שקלט גם כמות נכבדה של פטרוזיליה שפוזרה על המנה. הצלחנו להשקיט את הרעב ולהוריד מעט את המתח בארוחה קלילה ולא יקרה.

המחיר

על כל צלחת חומוס שילמנו 24 ₪, מנת הפלאפל עלתה 14 ₪ וכל פחית שתייה 8 ₪. סך הכול שילמנו 78 ₪.

"מרכז החומוס האסלי", רחוב דיזינגוף 338, תל אביב.
נכתב על ידי עודד מלך, מבקר מסעדות. אל דף הפייסבוק של עודד: www.facebook.com/OM1973

ביקורות מסעדות נוספות:
עודד מבקר: הבר המכסיקני "מסקל"
עודד מבקר: "פלורנטין 10"
עודד מבקר: מסעדת אבראג'
עודד מבקר: מסעדת יפו-תל אביב