גם לכם זה מזכיר מעין אוהל אינדיאני?
גם לכם זה מזכיר מעין אוהל אינדיאני?

המנות שהוזמנו

הופנינו על ידי המארחת לשבת ליד הבר כשהמקום עצמו היה הומה ומלא סועדים מגילאים שונים. ברקע נשמעה מוזיקה נעימה שהשתלבה עם קולות השיחה של האורחים. מיד כאשר התיישבנו הברמן הגיש לנו את התפריט, עברו מספר דקות והוא שאל אם אנחנו מוכנים להזמין את המנות. לא המתנו הרבה והזמנו מנה ראשונה משותפת: שיפודי סקאלופ עטופים בחזה אווז מעושן, לצידו של סלט עלים ירוקים ובצל קצוץ.

למנה עיקרית דנה הזמינה מיקס פירות ים, שרימפס קלמרי, ראשי קלמרי, מולים וחצי סרטן, עשויים בשמנת, שום, יין, לימון ועירית. מאחר והתפריט היה מאוד מגוון ועשיר, התלבטתי קשות בין שלוש מנות עיקריות, אך לבסוף הפור נפל על מנה ייחודית לגוצ'ה שאיני מכיר מקום נוסף בו היא מוגשת: מולים בשמנת וחזה אווז מעושן. למנות מסוג זה מתאים יין לבן, לכן הזמנו בקבוק קטן עבור שנינו.

ההתרשמות

מנת הסקאלופ כללה חמישה סקאלופים שהיו שלמים וללא פגע ובשרם היה לבן קרמי, ללא סימנים חומים, בדיוק כפי שצריך להיות. כל סקאלופ היה עטוף בחזה אווז מעושן, צרוב ומשופד בשיפוד עץ. השיפודים סודרו על הצלחת כאוהל אינדיאני, כאשר ביניהם פוזרו עלי חסה ירוקים ומבריקים ועיגולי בצל סגול. עליי לציין, שהאסתטיקה בהגשת המנה, מרכיביה וטעמה, היוו עונג שזור בעונג.

נדרש אומץ כדי להזמין מנת מיקס פירות הים מסיבת ההרכבה. המנה שהוגשה בגוצ'ה אינה ייחודית מאחר ודומה לה מוגשת במקומות רבים אחרים. יחד עם זאת, התוספת של חצי הסרטן גרמה לתענוג מוסף, הן מסיבת ההתעסקות בפיצוחו, והן מסיבת טעמו העדין והמיוחד של הסרטן. הפעם יצאנו נשכרים ונהנינו מכל חלק וחלק. מנת המולים בשמנת וחזה אווז מעושן הייתה מיוחדת בטעמה. שילוב הטעמים בין המולים ומיציו עם השמנת וחזה האווז המעושן היה מושלם, מבלי שטעם זה או אחר יהיה דומיננטי וישתלט על המנה.

השירות

תפקיד הברמן להגיש לנו את המנות ולמזוג יין, ואכן עשה זאת, אך אני מרגיש שחובתי להעיר: הברמן שם את בקבוק היין בתוך כד קרח על הבר וכאשר כוסות היין התרוקנו, מיהר למלא את הכוסות שנית. ראינו בכך רמז לסיים את היין במהירות כדי להזמין יין נוסף. יחד עם זאת, ייתכן, כי אופן מתן שירות מזיגת היין של הברמן נחשב למתן שירות טוב לסועד.

המחיר

עבור מנת שיפודי הסקאלופ עטופים בחזה אווז מעושן שילמנו 45 ₪, מנת מיקס פירות ים 57 ₪, חצי קילו של מולים בשמנת וחזה אווז מעושן 72 ₪ ועבור חצי בקבוק יין לבן 375 מ"ל שילמנו 72 ₪. סך הכול עבור ארוחה זוגית שילמנו 246 ₪.

מסעדת גוצ'ה - הברזל 7, רמת החייל, ת"א.

נכתב על ידי עודד מלך, מבקר מסעדות.
אתם מוזמנים להיכנס גם אל דף הפייסבוק של עודד.

אל ביקורות מסעדות נוספות:
עודד מבקר: מסעדת פאשה בתל אביב
עודד מבקר: מסעדת פיש
עודד מבקר: מסעדת יפו-תל אביב
המסעדה היוקרתית "מוסקט"