מנת הפאד-קא-פאו הטעימה
מנת הפאד-קא-פאו הטעימה

המנות שהוזמנו

התבוננו בתפריט עם השמות המוזרים שניתנו למנות המורכבות כל אחת מכמה וכמה מרכיבים, כיאה לאוכל תאילנדי. לא התבלבלנו במיוחד (תמיד אפשר להיעזר בהסברי המלצר) והחלטתנו להזמין יחד, למנה ראשונה, זוג אגרול במילוי שעועית, נבטים וירקות, כאשר לצידו מוגש רוטב חמוץ-מתוק. בנוסף, הזמנו "פופייט קונג או גאי", המכילים ארבעה משולשי וונטון פריכים הממולאים בשרימפס או עוף. מאחר ואיני אוכל פירות ים, הזמנו את המנה במילוי עוף.

מילוי הירקות, שהיו רכים ומתובלים בעדינות, השתלב היטב עם הקרנצ'יות של בצק האגרול שהיה חם, כי ייתכן מאוד שטוגן לפני ההגשה. הרוטב שהוגש עם האגרול היה טרי והוסיף ייחודיות שהקפיץ את טעמו הפריך של האגרול בכמה דרגות מעלה. מסיבה זו, החלטנו להשאיר את הרוטב גם למנה העיקרית. מנת משולשי הוונטון הייתה טעימה לחיך. הבצק היה פריך והרוטב "פיק נאם פלא קיו" העשוי מפלפלים חריפים ירוקים, השלים את טעמו המעודן. אמנם מילוי העוף היה מעט דחוס, אך הוא לא גרע כהוא זה מטעמו של הוונטון.

למנה עיקרית הזמנתי עבורי "פאד קא-פאו", המורכבת מבשר קצוץ ברוטב צדפות עם עלי קא-פאו, בזיליקום תאילנדי, בצל לבן, שעועית ירוקה, פלפל אדום, שום וצ'ילי. המנה הוגשה בתוספת אורז מאודה ומעליו ביצת עין. גם במנה זו הייתה אפשרות לבחירת סוג בשר: בקר, עוף או לבן. המנה החזירה אותי שנים רבות אחורה, בה נזכרתי במאכל אחר עם בשר בקר טחון וביצת עין מעליו, וכמובן שהחלטתי לבחור בזיכרון שצף. החריפות המעודנת של הצ'ילי נגסה ברוטב החמוץ-מתוק של האגרול שאותו השארנו. כל ביס וביס מהמנה דמה לסחרחרת המסתובבת בלונה פארק ומערבלת בפה טעמים נפלאים. אמנם ביצת העין נראתה כ"ביצה עלומה", ובדמיוני ראיתי את החלבון נוזל על הבשר ומרטיבו, אך לא קרה כך. למרות שהביצה טוגנה יתר על המידה, לטעמי ולמימוש דמיוני, זה לא הפריע לי להנות מהבשר ומהאורז שטעמו השתלב ברוטב של הבשר עצמו.

נשמח אם תצטרפו אלינו גם בפייסבוק: www.facebook.com/foodsdictionary

כמנה עיקרית נוספת הזמנו "פאד תאי" שזו מנת אטריות אורז דקות עם ביצה, עוף, גזר, בצל ירוק, כרוב לבן ברוטב דגים וסויה. המנה קושטה בנבטים, כוסברה, בוטנים גרוסים ופלח לימון מעל. העדפנו להזמין את המנה עם עוף ולא בקר, שרימפס או טופו, שכן עוף היה המרכיב הנעים ביותר למנה ביום חמים. שילוב כל המצרכים באטריות האורז רק הוסיף לטעמם המעודן מבלי שמצרך זה או אחר יהיה הדומיננטי במנה. חייב לציין כי המנה שהוגשה הייתה עצומה בכמותה ובדרך כלל מספיקה לשני סועדים. יתרה מכך, אפילו אישה בהריון אשר עליה להזין גם את תינוקה, לא הייתה מתגברת על כמות המנה.

אגרול לצד רוטב חמוץ-מתוק
אגרול לצד רוטב חמוץ-מתוק

למנה אחרונה הזמנו טפיוקה - כדורי עמילן-ג'ילטין קטנטנים המבושלים במים ובעת הריכוך הופכים שקופים למחצה. בסיום הבישול ממתיקים בסוכר ומוסיפים חלב קוקוס, חתיכות קרח ופירות טרופיים מפוזרים. לססגוניות של המנה הוסיפו ביד נדיבה פירות יער. בנוסף, הזמנו בננה לוטי עטופה ומטוגנת בבצק דק, המוגשת בתוך רוטב קרמל ומעליה גלידת קוקוס. מנת הטפיוקה הייתה ססגונית על שלל צבעיה, מרעננת ובעלת שיא של טעמים המתאימים לחום ששרר בחוץ. בננת הלוטי הייתה מתוקה מאוד ועתירת קלוריות. מי שאינו מקפיד על דיאטה, יעצום את עיניו וירחף בעולם עשיר בטעמים. לשתייה הזמנו קנקן מים כדי לנקות את הטעמים המפולפלים בין כל מנה אסיאתית שהוגשה. בקבוקי האלכוהול המתינו לשווא בבר להצהיל את רוחנו - היא כבר צהלה מהארוחה הדשנה מבלי לספור את הקלוריות, כמובן.

השירות

בדרך כלל בשבתות יש לחץ עקב כמות הסועדים ויש להיעזר בסבלנות מרובה, אך במקרה הנוכחי השירות היה טוב ומהיר. המנות הוגשו ללא המתנה מרובה, על צלחות לבנות ובוהקות, והיו חמות כאילו זה הרגע הוצאו מהתנור או מסיר הבישול.

המחיר

עבור האגרולים 25 ₪, פופייט קונג או גאי 35 ₪, פאד קא פאו 64 ₪, פאד תאי 56 ₪, טפיוקה 31 ₪, בננה לוטי 35 ₪. סך הכל ארוחה לשני סועדים עלתה 246 ש"ח.

הכותב הוא עודד מלך, מבקר מסעדות. הצטרפו אל דף הפייסבוק של עודד: www.facebook.com/OM1973