ישנם יתרונות רבים לחלב העיזים
ישנם יתרונות רבים לחלב העיזים

חלב עיזים תורם לרכיבים החיוניים לגדילה של ילדים ובני נוער

חלב העיזים מהווה מקור מיטבי לחלבון בעל ערך ביולוגי גבוה, החשוב לבניית רקמות הגוף ולגדילה תקינה של ילדים ובני נוער. בכל ארוחה ובכל תזונה מאוזנת חשוב לכלול מקור חלבוני ומוצרי חלב עיזים יכולים, כאמור, להוות גיוון טעים ובריא בבחירת מוצרי החלבון לארוחות השונות. חשוב לציין כי מחקרים מדעיים מצאו כי במקרים של אלרגיה לחלבון החלב, לא נמצאו הבדלים ברמות האלרגיה בחלב פרה מול חלב עיזים.

חלב עיזים תורם למשק הסידן

סידן הינו מינרל החיוני לבניית העצמות בקרב ילדים, ומניעת הידלדלות של העצמות (אוסטיאופורוזיס) בקרב מבוגרים. הוא מכיל לפחות 10% יותר סידן מאשר חלב פרה. כוס חלב עיזים מספקת כ- 30% מהקצובה היומית של סידן למבוגרים. מנתונים של מחקרים ראשוניים חדשים עולה כי יעילות ספיגת הסידן טובה יותר בחלב עיזים לעומת חלב פרה.

כנסו בנוסף:
מתכונים עם גבינת עיזים
מיוחד לשבועות: על גבינות ואיכותיהן
חלב עיזים, כבשים או בכלל קוקוס?

חלב עיזים מעורר את המערכת החיסונית ומעורר אותה לפעילות

לחלב עיזים יכולת מפתיעה לרפא פצעים ויירלים בפה (אפטות), במיוחד בקרב תינוקות וילדים. נמצא כי חלב עיזים פועל נגד הידבקות מחיידקים העלולים לגרום לזיהומים ופגיעה עצבית.

חלב עיזים נוח לעיכול בגלל הרכבו הייחודי

לחלב עיזים מבנה כדוריות שומן קטנות המכילות תהליך התורם לתהליך עיכול יעיל יותר במערכת העיכול. הדבר יכול להשפיע על הרגשה טובה ועיכול נוח יותר, במיוחד בקרב אנשים הסובלים מבעיות עיכול שונות.

לסיכום

נכון להיום, ניתן למצוא מגוון מוצרי חלב עיזים בעלי כמות שומן נמוכה. הדבר מאפשר גם לאנשים הסובלים מיתר לחץ דם, השמנה ובעלי גורמי סיכון למחלות לב, להוסיף לתזונתם הקבועה מגוון של מוצרים כמו: גבינות עיזים בעלות 5% אחוזי שומן בלבד, יוגורטים המכילים כ- 3% אחוזי שומן ועוד מוצרים מחלב עיזים מגוונים ודלי שומן אחרים.

הכתבה באדיבות משק צוריאל.