גם אתם סובלים מנשירת שיער? אתם לא לבד!

למה נושר לי השיער?

הגוף שלנו סובל מבעיות שונות שדרכי הטיפול בהן שונות ומגוונות. נשירת שיער הינה בעיה מוכרת שאנשים רבים סובלים ממנה. היא יכולה לנבוע מסיבות בריאותיות ונפשיות שונות. להלן מספר סיבות נפוצות:

 • חוסרים של ויטמינים ומינרלים בתזונה: מחסור בחלבון, לאחר דיאטות כסאח, הפרעות אכילה, מחסור בויטמין B12, מחסור במינרל אבץ ועוד.
 • תת פעילות של בלוטת התריס: חוסר איזון הורמונאלי של הבלוטה יכול לגרום לנשירת שיער חמורה ביותר.
 • הליכים רפואיים ומחלות: ניתוחים, מחלות עור, סרטן.

בנוסף, נשירת שיער יכולה לנבוע לאור שינויים הורמונאליים שונים כגון:

 • הריון ולידה: נשים רבות סובלות מנשירה לאחר הלידה בגלל שינויים הורמונאליים שמחלישים את סיב השיערה.
 • גיל המעבר: מצב נוסף של חוסר איזון הורמונאלי. בגיל המעבר ישנה ירידה ברמות אסטרוגן ולכן בתקופה זו יכולה להתרחש נשירת שיער.

אולם, הסיבות העיקריות שבגללן נושר לנו השיער הן טראומות, מצוקה נפשית ולחץ. כידוע, לאחר תקופות של עומס רגשי גדול מאוד (כמו מוות של אדם קרוב, איבוד של עובר, לחץ ועומס גדולים בעבודה) הגוף עובר טלטלה שמשפיעה גם על השיער ויכולה לגרום לו לנזק. יחד עם זאת, גם מחלות קשות הן טראומות לגוף. אפילו שפעות שארכו זמן ממושך ולא מרפות הן טראומות לגוף ועלולות להשפיע על צמיחת השיער או להיפך - לגרום לנשירתו.

לקריאה נוספת:
בעיות שינה: סיבות ודרכי טיפול
צרבת: האמת מאחורי המרשם שקיבלתם
שחלות פוליציסטיות: התייחסות הוליסטית וטיפול​
להצטרפות לניוזלטר של FoodsDictionary (בחינם)

דרכי טיפול והתמודדות

 • הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא אבחון נכון ובדיקה היכן נובע חוסר האיזון שפקד את גופנו באמצעות:

 1. בדיקות דם: מעקב אחר בדיקות מעבדה, בדיקות הורמונים ובדיקת חוסרים תזונתיים והשלמתם - כמובן רק על ידי איש מקצוע.
 2. אבחון אירידיולוגי: בדיקה המתבצעת על ידי מכשור מיוחד למציאת חוסר האיזון בגוף והמקור של הבעיה (הנשירה היא רק סימפטום של חוסר איזון שקורה אצלנו בגוף).
 • צריכות מזונות עשירים במינרלים: מומלץ לשלב בתזונתנו מזונות עשירים באבץ וסלניום שהם מינרלים חיוניים לחיזוק סיב השערה:
 1. מאכלים העשירים באבץ: אגוזי חמנייה, גרעיני דלעת, סובין חיטה, טחינה, עדשים, חלמון ביצה, פולי סויה.
 2. מאכלים העשירים בסלניום: אגוזי ברזיל, אגוזי קשיו, אגוזי קוקוס, קטניות, שיבולת שועל.
 • מריחת הקרקפת והשיער בקוקוס (חשוב לבדוק שיהיה אורגני בכבישה קרה): בשמן הקוקוס קיימות 2 חומצות: חומצה לאורית וחומצה קפרילית. חומצות אלו הן חומצות שומן אנטיבקטריאליות הנלחמות בהצטברות החיידקים שנמצאים על הקרקפת וגורמים לנשירה. בנוסף, שמן זה מכיל ויטמין E שחיוני לבריאות השער ונותן מראה זוהר. על כן, למי שסובל מנשירה מומלץ למרוח כמות נדיבה על הקרקפת. לחיוניות ובריאות השער מומלץ למרוח ישירות על השיער ועל הקצוות.
 • לשמור על השיער בפני קרינה: הקיץ הישראלי חם מאוד והקרינה גבוהה, לכן חשוב לשמור על השיער שלנו מפני השמש על ידי כובע או על ידי כך שנשהה במקומות מוצלים.
 • איוורור של הקרקפת: לנשים שחובשות כובע או כיסוי ראש לטווח ארוך מומלץ, כאשר מתאפשר, להוריד את הכיסוי ולאוורר את הקרקפת והשיער. חבישת כובע לאורך זמן גורמת למחסור בחמצן שיכול להזיק לשיער בצורה בלתי הפיכה.
 • סירקולציה של הקרקפת: כולנו אוהבים שמעסים לנו את הקרקפת. מעבר להנאה, הדבר תורם להגברת הסירקולציה באזור וממריץ את צמיחת השיער.

טיפ קטן ממני: כאשר מעסים את הקרקפת להגברת הסירקולציה, מומלץ לעשות זאת עם שמן אתרי רוזמרין שידוע בתכונותיו הממריצות והמחטאות ומעולה לטיפול בקשקשים.

לסיכום

נשירת שיער הינה בעיה מוכרת שאנשים רבים סובלים ממנה. הסיבות לכך שונות ומגוונות ולפעמים מקשות על מציאת הגורם לכך. מומלץ לערוך בדיקות מקיפות בכדי להגיע לשורש הבעיה זאת בכדי להבריא את השיער. 

אתם מוזמנים לבקר אצלי בקליקניה למציאת פתרון לכל אחת מהסיבות שנרשמו למעלה. על ידי אבחון נכון ומציאת מקור הבעיה, אבחר את סוג הטיפול הנכון ובעזרתו נגיע לתוצאות הטובות ביותר.
מוזמנים להצטרף אל קבוצת הפייסבוק בניהולה של רעות קפויה.