אין על אוזני המן מבצק פריך

כולי אוזן

בטח שאלתם את עצמכם מדוע אנחנו אוכלים אוזני המן בחג הפורים. מדוע הן הפכו לסמל החג? למעשה, בכדי להבין את הקשר צריך להסתכל על המסורת היהודית בצורה נרחבת. תחילה, מנהג אחד שנשמר מימים עברו הוא מתנת משלוח המנות לאביונים -וכחלק מהמרכיבים השונים שיצרו את משלו המנות נהגו לשלב גם דבר מתיקה. עוד נציין, שבעבר סוכר נחשב למצרך יקר, ולכן משלוחים שהכילו מוצרים מתוקים העידו על נדיבות גדולה.

מתיקות טעימה במטבחים השונים

בכל איזור שנצפתה בו קהילה יהודית שערכה נתינת משלוחי מנות - ניתן היה לראות שעוגיות שונות הוכנסו למשלוחים השונים.

  • המטבח הפרסי: באיזור פרס נהגו לשלב במשלוחי המנות עוגיות גושפיל (ובעברית עוגיות אוזן פיל) טבולות בסירופ סוכר שניתן למצוא בצורות שונות במטבח הפרסי.
  • המטבח העירקי: יהדות עירק מתאפיינת במטבח עשיר וטעים ביותר. היהודים העירקיים נהגו לשלב במשלוחי המנות השונים עוגיות בעבע בתמר - אלו עוגיות במילוי תמרים עם שומשום שאתם חייבים לנסות.
  • המטבח הצפון אפריקאי: יהודי האיזור נהגו לשלב עוגיות סולת ממולאות בתמרים בציפוי סירום הנקראות מקרוד.
  • יהדות אשכנז: במאה ה- 15 בגרמניה ובפולין החלו להיות נפוצות עוגיות ממולאות בפרג ושמן "מונטאשה" (בעברית: כיס פרג). במהלך השנים החלו לייצר את העוגיות הללו בצורת משולש ואלו אומצו על ידי יהודי פולין וגרמניה, אולם המתכון עבר שינויים קלים מעת לעת. הבצק הוחלף לבצק פריך, השם השתנה אט אט וצורתו הסופית היא "המנטאשן" - אוזני המן בלעז.

כיצד מכינים אוזן המן טעימה?

כמו בכל תחום הקשור למלאכת המטבח - בכדי שמנה תצא טובה צריך זמן ונחישות. לא תמיד בפעם הראשונה המתכון יצא טוב ולכן אספנו עבורכם את הטיפים הדרושים בכדי שתצלחו את האתגר:

הבצק

אוזני המן עשויים מבצק פריך, וכמו בכל מאפה מבצק זה אנחנו ממליצים להמנע מלישת יתר. כאשר מתקבלת צורת כדור במיקסר שלכם יש להוציא את הבצק מיד, לעטוף הרמטית באמצעות ניילון נצמד ולקרר (בהתאם לזמן המצוין במתכון שבחרתם). כאשר אתם ניגשים למלאכת הרידוד, שימו לב שעובי הבצק על עולה על כ- 3 מ"מ.

את הבצק ניתן לגוון והוסיף לתערובת הבצק תמציות ותוספים שונים ובכך לשנות מעט את המרקם, הצבע והטעם. בינינו, הטעם הקלאסי הוא הטעים ביותר.

עיגולים

שימו לב שבכדי שתוכלו ליצור צורות עיגול סימטריות, השתמשו בכוס או חותכן וטבלו אותם בקמח. הדבר יהפוך את פעולת החיתוך לחלקה ומושלמת.

מלית האוזניים

ולא, לא מדובר בדונג. בחרו את המלית האהובה עליכם! אנחנו ממליצים על ממרח שוקולד, ממרח ריבת חלב או מילוי תמרים - אבל יש מי שיעדיף ללכת על האופציה הקלאסית ולמלא בפרג את אוזני ההמן. כאשר אתם מניחים את המלית - אל תגזימו, מאחר שכמות גדולה מדי תגלוש החוצה ולכן, יש להניח כפית שטוחה של המלית במרכז העיגול.

קיפול

לפני שאתם מתחילים לקפל את העיגול לצורת משולש, כדאי למרוח מעט חלבון ביצה להדבקה מושלמת. את צורת הקיפול ניתן לבצע באמצעות שתי הידיים, שתי אצבעות מכל יד ודחיפת דפנות העיגול ליצירת צורת משולש.

אפייה

בטרם אתם מתחילים את האפייה, מומלץ להשאיר את אוזני ההמן לקירור כחצי שעה. כך נמנע מהאוזניים להפתח במהלך אפייתן. את חום התנור וסתו לטמפרטורה נמוכה יחסית וסיימו את האפייה לאחר כרבע שעה. לאחר קירור ארוך ניתן לקשט את האוזניים עם אבקת סוכר.

לקריאה נוספת:
פורים במינימום נזק בריאותי
משלוח מנות בריא - זה אפשרי
מבחר מתכונים לפורים מתוק וטעים
להרשמה לניוזלטר של FoodsDictionary (בחינם)

לסיכום

אין מישהו שיכול להעביר את חג הפורים ללא אוזני המן טעימות. כנראה אם מדובר בילדים - הם יעדיפו את הגרסא השוקולדית. את הבצק ניתן לשדרג באמצעות תמציות שונות ובכך לחפש גם את אוזני ההמן שלכם. חג פורים שמח ומתוק (: