יינות לשבועות. צילום: ענבל שפריר.

ארוחת חג השבועות מתאפיינת במאכלים על טהרת מוצרי החלב ואין כמו יינות רכים וקלילים להשלמת הארוחה וכהתאמה לה.

בדרך כלל נוטים להתאים לארוחת החג החלבית יינות לבנים רכים, ארומטיים ולא עוצמתיים מדי, אך ניתן לשלב במנות מסוימות גם יינות אדומים קלים, הן בגוף ובעוצמה והן מבחינת כמות האלכוהול.

בתפיסה הרווחת ידוע שגבינות ויין משתלבים ביחד אבל חשוב לזכור כי השומניות המאפיינת גבינות איכותיות משאירה שכבת שומן בחך ולכן כל יין שנתאם אחריו יהיה לנו טעים וזורם יותר .זו בעצם הסיבה שבטעימות יין מקצועיות לא אוכלים גבינות אלא לחם, תפוחים או מלפפון.

בנוסף לכך ביינות אדומים, צעירים בעיקר, ישנו חומר פוליפנול הנקרא טאנין , המתחבר בצורה מצוינת עם החלבון ומעדן את היין בפעולה דומה לאפקט שהבשר עושה עם החלבונים שלו.

ישנם מספר כללים בסיסיים בהתאמת יין גבינות:

  1. גבינות רכות ובעלות אחוז שומן נמוך יתאימו ליינות לבנים קלים, כאלו שלא עברו התבגרות בחביות עץ אלון לדוגמא: יינות מהזנים סוביניון בלאן או פרנץ קולומבר.
    ככול שאחוז השומן עולה כך עוצמת היין צריכה לעלות בהתאם, על מנת להשתלב נכון עם הגבינה. לגבינות כבדות כמו ברי או קממבר ניתן להתאים שרדונה או ויוניה ואפילו שיראז או מרלו אשר התבגרו בחביות עץ למספר חודשים.
  2. גבינות קשות כמו: פרמזן או גאודה מתאימות ליינות אדומים כבדים מהזנים קברנה או מלבק לאחר התבגרות של שנה ואפילו שנה וחצי בחביות עץ אלון.
  3. גבינות עם עובש כמו: רוקפור ניתן לשלב עם יין לבן ארומאטי וחצי יבש, כמו: גוורצטרמינר או אמרלד ריזלינג צעיר ורענן.
  4. לגבי מנות נוספות שנוהגים להגיש בחג השבועות, ניתן לשלב יין לבן ארומאטי חצי יבש שמסוגל להתמודד עם מגוון רחב של פשטידות או מאפים כמו: הגוורצטרמינר טרה 2011 או טפרברג לבן.
  5. אם מחליטים לשתות יינות אדומים, כדאי לכוון ליין אדום קל ,פירותי כמו: סנג'ובזה סילבר 2011 או רוזה העשוי מקברנה סוביניון המתאים לליווי מנות שונות במהלך החג.
  6. יינות הקינוח, מוסקטו אדום ולבן עם הבעבוע הקל שלהם ואחוז האלכוהול הנמוך יכולים להוות בעצמם קינוח נעים לחג הזה.