שיפודי נתח הקצבים עם פלחי תפוחי האדמה
שיפודי נתח הקצבים עם פלחי תפוחי האדמה

המנות שהוזמנו

כאשר הגעתי למקום, המסעדה הייתה ריקה מסועדים מכיוון ששעת הפתיחה היא משעות הערב המאוחרות יותר. למרות זאת, התיישבתי ליד הבר והתבוננתי בתפריט השופע במנות בשר משובחות. החלטתי להזמין למנת פתיחה פוקצ'ה המוגשת עם חמאה בצד, וכן קרפצ'יו העשוי מחתיכות דקות של בשר איכותי, כאשר הצבע העז של הבשר בלט לעין. המנה הוגשה עם עלי רוקט ומעליהם גבינת פרמזן מגוררת.

למנה עיקרית הזמנתי חתיכות תפוחי אדמה לצד שיפודי נתח קצבים המוגש עם רוטב צ'ימיצ'ורי. לעצת הברמן הזמנתי את יין הבית, להצדיק את המקום הנחשב לבית יין משובח.

ההתרשמות

בצק הפוקצ'ה היה מאוד פריך וטרי. החמאה שהוגשה הייתה רכה, אך נראה כי לכך התכוונו כאשר קראו למנה הראשונה ,"נמרח כמו חמאה". הפוקצ'ה הייתה חמה ולכן החמאה נמסה בקלות לתוך הבצק ורק עדנה את הטעם.

אני מכיר את החיך שלי. יודע מה הוא אוהב. לכן, התענגתי כבר מהביס הראשון של הקרפצ'יו שהיה מושלם. מרחתי את החמאה על חתיכת פוקצ'ה, שמתי מעליה שתי חתיכות עסיסיות של קרפצ'יו ומעליהן את עלי הרוקט עם גבינת הפרמזן - וזו הייתה חגיגה לחיך. הביס לא היה יכול להיות תענוג כה גדול אילולא המצרכים וההכנה לא היו איכותיים.

למקום מגוון רחב של בשר. למיטב זיכרוני, בכל הפעמים שביקרתי לא התאכזבתי. הפעם כמות חתיכות הבשר בשיפוד היו מעטות וכן כמות תוספת תפוחי האדמה. הכמות אומנם איכזבה, אך לא הטעם של התפודים, שכן הם טובלו בתבלינים פיקנטיים, צבעם היה שזוף והיו פריכים. נתח הקצבים נצלה יתר על המידה ולמרות רוטב הצ'ימיצ'ורי - היה יבש בטעמו. להזכירכם, "נתח קצבים" יבש מטבעו, ועל כן אין לצלות אותו מעל המידה הראויה.

היין כלל לא איכזב ואכן, הצדיק את המקום כ"בית יין משובח". כיף היה לגמוע לגימות מהיין בין כל ביס של פוקצ'ה עם בשר.

המחיר

עבור הפוקצ'ה שילמתי 15 ₪, עבור הקרפצ'ו 38 ₪, מנת נתח קצבים עלתה 85 ₪, וכוס יין הבית 25 ₪. סך הכל שילמתי עבור ארוחת יחיד 163 ₪.

נכתב על ידי עודד מלך, מבקר מסעדות.
אל דף הפייסבוק של עודד: www.facebook.com/OM1973

ביקורות על מסעדות נוספות:
עודד מבקר: "פלורנטין 10"
עודד מבקר: "מונטיפיורי שבע"
עודד מבקר: הרפסודיה הרומנית
עודד מבקר: מסעדת פיש