תרופות הומאופתיות
תרופות הומאופתיות

טריגרים רבים יכולים לגרום להתקפי אסתמה, כמו שינויי מזג אוויר, חומרים אלרגנים - אבקנים, עובש, קרדיט אבק הבית, קשקשי בעלי חיים וגורמים אחרים כמו מאמץ גופני, חשיפה לזיהום אוויר ועשן סיגריות, זיהומים ועוד.

אסתמה והומאופתיה

אסתמה היא מחלה ששכיחותה הולכת וגדלה. אני רואה מקרי אסתמה כמעט מדי יום. על פי ניסיוני אפשר להשיג ריפוי מוחלט ממחלת האסתמה ברוב המקרים (תלוי בגיל ובנסיבות כמובן!). הומאופתיה היא שיטת טיפול המגרה ומעודדת את כוחות הריפוי הטבעיים של האדם. כדי להשיג ריפוי לחולה האסתמה צריך להתאים למטופל תרופה הומאופתית מדויקת לביטויי הופעת האסתמה בכל מקרה ומקרה, ועל כן מתבצע תשאול מקיף ומעמיק על מאפייני האסתמה: האם זה קשור למאמץ גופני או שזה מופיע בלילה? האם רק בלילות קרים ויבשים? מה מחמיר ומה מקל? כל זאת עד שאנו מגיעים להבנה מדויקת של טבע המחלה. נוסף על כך תשאול מעמיק לגבי כל ההיסטוריה הרפואית, מאפיינים בולטים והבנת הסיבות להופעת החולי.

לקריאה נוספת:
הומאופתיה: התפר בין החומר לרוח
המלצות לטיפול בבלוטת הערמונית
דלקות בדרכי השתן - למה זה קורה לך?

להומאופתיה יש כ- 335 הכנות הומאופתיות (רמדי'ס) שונות, היכולות לתת מענה לטיפול באסתמה. לדוגמא, הרמדי phos יכול להתאים לחולי אסתמה עם נשימה כבדה ושיעול אצל אנשים גבוהים ורזים עם חזה צר, חרדים וצריכים חיזוקים ותשומת לב מהסביבה. לעומת זאת, הרמדי kali-c מאפיין אנשים שהאסתמה שלהם מוחמרת ב- 3:00 לפנות בוקר מאבק והם חלשים וחרדים, ואילו הרמדי ipecac יכול להתאים לאלו שהאסתמה שלהם מאופיינת בהתקפים המובילים להקאות רבות.

הטיפול ההומאופתי יעיל למחלות כרוניות ואקוטיות כאחת, הוא בטוח לשימוש ועל כן יכול לשמש כטיפול לכל גיל. ההומאופתיה יכולה לשמש גם כרפואה מונעת. היא מתמקדת בריפוי האדם על כל רבדיו, ולכן באמצעות הטיפול יושג ריפוי כל עבור בעיות אחרות כגון מיגרנות או הפרעות שינה.

תומר מנשרי, RCHom, הומאופת קלאסי מוסמך.
אל האתר של תומר: www.homeopatomer.co.il